Ромолящото поточе - комплект за шиене 39/48 см
Комплектът включва , бяла панама с размери 39/48 см, схема, ДМС конци,два броя игли, опаковка! 11 ката ,шие се с три нишки! Безплатна доставка до адрес! Безплатна доставка до офис на Спиди!
Описание
Шиенето на гоблени е като рисуване с конци. Почти от нищото – една панама и разноцветни нишки, из-под ръцете ти излиза красота, оживяват форми и картини. Това е хоби, което увлича до степен на зависимост. Казваш си – хайде да завърша и тази фигура, да ми свърши конеца и прочие смешно-глупави основания, заради които не спираш и не спираш. Пред очите ти става чудо – от уж на пръв поглед несвързаните знаци и квадратчета по схемата след време изниква нещо прекрасно и почти живо. Майсторките на гоблени отлично занаят за какво става дума, но тези редове не са за тях. Те за всички онези, които са относително отскоро посветени в страстта по гоблените или се изкушават да се захванат, но не им стига кураж. Защото аз съм една от тях. И не велики тайни и чудеса искам да споделя, а трудностите, с които се сблъсква начинаещият. И решенията, които търси. Все неща отдавна забравени от виртуозите на иглата, на които безкрайно се възхищавам.
Ако се захващате с първия си гоблен, започнете с нещо относително лесно. Изборът на първото творение е важен – ако е много трудно, ще се обезсърчите, ако е прекалено опростено – резултатът няма да донесе нужното удовлетворение. При следващите си гоблени усложнявайте и разнообразявайте задачата, за да има предизвикателство. Ако първата ви „картина“ е пейзаж, нека при втория гоблен да има фигури, например. Така ще усетите разликата при създаването им. Ушиването на образи има плюсове и минуси. Радваш се, когато от конците се оформя човешко лице или се изписва животно. Опасността е при грешки ликът да се деформира. Затова най-добре е първо да се шие с цвета, който очертава основната форма. Грешките вътре, при нюансите, могат да се замаскират, без да това да си личи драматично.
Друг проблем е ориентирането в пространството на панамата. За удобство тя е разграфена на квадратчета в комплектите, които се продават. Шиенето по квадрати е удобно, така няма да пропуснеш и бодче, но съществува друга опасност - това би могло да си личи на завършения гоблен и той да изглежда като разделен на квадрати. Посъветваха ме да шия по цветове. Това е удобно, но и рисковано - ако някой цвят се появява далеч в пространството, опасността да сбъркаш дори с един бод и това да обърка всичко, е голяма. Аз, например, съм си избрала смесена система – по цветове, но не върху целия гоблен, а в по-ограничен периметър. Водя се от принципа, че ако все пак стане някаква грешка, да огранича щетите. Но така или иначе, всичко е въпрос на предпочитание – един обича да му е цветно, друг - да знае, че е приключил с определен цвят. Съществува практика да се шие с много игли едновременно – различна за всеки цвят. Аз пробвах известно време само с две едновременно и не издържах дълго.
Facebook коментари